„Wolontariat w przedszkolu”

Europejski Korpus Solidarności wystartował jako inicjatywa umożliwiająca młodym ludziom zdobywanie doświadczenia. Wolontariat jest jednym z trzech rodzajów działań. Nasza placówka otrzymując Znak Jakości dostała możliwość goszczenia wolontariuszek z Ukrainy i Turcji, które są z nami od września. Dzięki współpracy obopólnie zdobywamy nowe doświadczenia, a dzieciaki są zachwycone, że mogą uczyć się nowego języka, zwyczajów, kultury itp.
Placówka koordynująca www.evs.wroclaw.pl

Duygu

Europejski Korpus Solidarności- szczegóły

Po raz kolejny Drodzy Rodzice daliście powody do  wzruszeń. Dziękujemy!

Kolejna odsłona projektu „Działaj z imPETem!”

W Nowy Rok z ImPETem wjeżdżamy Pociągiem do segregacji

Za nami już finał akcji. Nie wiemy jak jeże, ale organizatorzy baaardzo dziękują za okazane serce i wsparcie.                                      Od 21 do 28 października w naszym przedszkolu organizowana jest zbiórka dla ośrodka rehabilitacyjnego „Jerzy dla jeży” opiekującego się i pomagającego jeżom. Można przynosić ręczniki papierowe, stare gazety oraz karmę. Wszelkie informacje dotyczące karmy będą umieszczone na plakacie w holu przedszkola. Prosimy, aby nie przynosić innej niż te wskazane, gdyż są one wypróbowane i wiadomo, że nie zaszkodzą zwierzętom.

Przyniesione dary można wkładać do oznaczonego pudełka. Dziękujemy!

Od września 2022 roku nasze przedszkole wspomaga Wrocławskie Hospicjum dla dzieci.

Nakrętki dla hospicjum – jak to działa?

Zbieramy wszystkie nakrętki: od napojów po szampony, kosmetyki i chemię gospodarczą. Wystarczy po zużyciu produktów odkręcić nakrętkę i wrzucić do odpowiedniego pojemnika oznaczonego i opisanego przez Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.

Już niedługo w naszym przedszkolu stanie specjalny pojemnik w kształcie serca ustawiony przed wejściem do przedszkola.

Akcja charytatywna „Gdy liczy się czas”

Dnia 18.11.2021 w naszym przedszkolu organizowaliśmy nocowankę połączoną z Akcją Charytatywną organizowaną przez Fundację „Gdy liczy się czas”. Dzieci z grupy VI i VII z nauczycielkami włożyły piżamy, solidaryzując się w ten sposób z dziećmi chorymi dla których piżama jest ubiorem codziennym. Były zajęcia edukacyjne o zdrowiu, tolerancji, życzliwości i pomaganiu
Nasze Kochane Sówki i Mrówki wspólnie z rodzicami mają cudowne serduszka
Za ten wspaniały ludzki gest BARDZO DZIĘKUJEMY

PROJEKT „Mali odkrywcy”

Fundusze unijne w przedszkolu- szczegóły

„Wspomóż psiaka lub kociaka”

To zbiórka darów dla Bezdomnych Zwierząt z Wrocławskiego Schroniska przy ul. Ślazowej 2. Zima to najcięższy czas dla niechcianych i porzuconych zwierząt. Po raz drugi organizujemy zbiórkę darów i zwracamy się do Państwa z ogromną prośbą o wsparcie naszej akcji. Nie bądźmy obojętni na los bezdomnych zwierząt. Liczy się każda puszka jedzenia, to mały gest, który dużo znaczy! Celem tej inicjatywy jest również zachęcenie dzieci do niesienia pomocy innym, w tym wypadku naszym czworonożnym przyjaciołom. Dary można zostawiać w holu głównym naszego przedszkola (w specjalnie oznaczonym pojemniku przy tablicy ogłoszeń). Akcja potrwa do 29.01.2021r.

„Pomaganie przez ubranie”

Nasze przedszkole dołączyło do programu Pomaganie Przez Ubranie. Jest to akcja charytatywno – recyklingowa, której organizatorem jest firma 3R Recycling Solutions S.K.A., a Beneficjentem Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. Przekazując do stojącego w holu  pojemnika, zamiast wyrzucać niepotrzebne tekstylia i obuwie chronimy środowisko naturalne i spełniamy dobry uczynek.

„Baterie zbieramy – wspólnie o środowisko dbamy”

W naszym przedszkolu nadal trwa akcja zbierania zużytych baterii. Gorąco zachęcamy wszystkich do wrzucania zużytych baterii do specjalnych pojemników, które znajdują się  po lewej stronie głównych drzwi wejściowych do przedszkola.

„Odkręć, sortuj, pomagaj”

Akcja zbierania nakrętek trwa w naszym przedszkolu od września 2019 roku. Zbieramy nakrętki na niezwykle szczytny cel: dalszą i intensywną rehabilitację Pani Ani.
Zbierając plastikowe nakrętki nie tylko pomagamy Pani Ani, ale też chronimy nasze środowisko, ułatwiając proces recyklingu plastików.
Liczy się każda nakrętka!

Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w akcję

„Aniołkowe granie”

W grudniu rozpoczęliśmy udział w ogólnopolskim projekcie  Aniołkowe Granie. Celem projektu jest propagowanie idei rodzicielstwa zastępczego wśród dzieci, młodzieży, rodziców i placówek edukacyjnych.  W ramach projektu zbieraliśmy upominki  dla 7 letniej Gabrysi – dziewczynki z autyzmem  przebywającej w rodzinie zastępczej. Gabrysia bardzo ucieszyła się z podarków, w ramach podziękowania przygotowała dla nas pięknego Anioła

„Prawdziwy przyjaciel pozostawi ślady łap na Twoim sercu”

W listopadzie zorganizowaliśmy zbiórkę darów na rzecz schroniska dla zwierząt we Wrocławiu. Dzięki pomocy i zaangażowaniu dzieci i rodziców udało nam się zebrać bardzo dużą ilość karmy, koców, gazet i innych akcesoriów dla zwierząt. Z pomocą taty Antosi z grupy I dostarczyliśmy je do schroniska, gdzie z wdzięcznością przyjęli je opiekunowie zwierząt.