Nie mamy skrzydełek, nie mamy czółek.
Lecz należymy do grupy Pszczółek.
Co nas wyróżnia? Pewnie już wiecie,
Lubimy zabawę najbardziej na świecie.
Klocki, puzzle oraz lale
Wypełniają naszą salę.
Lecz kąciki dydaktyczne,
Też są u nas bardzo liczne.
Nigdy pszczółki nie są same,
Wspierają nas nasze panie.
Pani Iwona i Pani Ela
Mówią o świecie, który się zmienia.

Wykonujemy różne zadania

Wspiera nas dzielnie Pani Ania.

Pyszny obiad i deser słodki
Zawsze dostajemy od pani Dorotki.

 

Wychowawczynie: Iwona Pawłowska, Elżbieta Kowalska

Pomoc nauczyciela: Pani Ania

Pomoc techniczna: Pani Dorotka

2023/2024

Warsztaty z gośćmi

Często odwiedzają nasze przedszkole goście, którzy realizują warsztaty o różnorodnej tematyce. Ostatnio uczyliśmy się bezpiecznie zachowywać w windzie i na ruchomych schodach. Przemiłe Panie prowadziły zajęcia z cyklu „Z kulturą mi do twarzy”. Dzieci poznały różne zakątki świata, ich smaki i zapachy. Gościł też u nas Bajkowóz z bajką o pewnym smoku.

Planetarium

Pszczółki zamieniły się w małych astronautów odkrywających kosmos. W obserwatorium astronomicznym Orbitek dzieci poznały podstawowe pojęcia astronomiczne, zobaczyły kosmos w bardzo realistycznej scenerii.

Edukacja przez ruch wg Doroty Dziamskiej

Metoda Edukacja przez Ruch Doroty Dziamskiej to dobra zabawa, gwarantuje rozwój wielu umiejętności, uczy współpracy i pozwala stworzyć niesamowite dzieła.

Zabawy muzyczno – ruchowe

Choć wakacje za pasem, Pszczółki nie zwalniają tempa. Codziennie śpiewamy, tańczymy a przede wszystkim realizujemy nasze zajęcia w sposób ciekawy dla dziecka. Przecież najwięcej zapamiętujemy podczas zabawy.

Ranczo Kaprysek

Dzień Dziecka pełen atrakcji.

Zabawy swobodne

Łąka kwietna w Parku Jedności

Nasze Pszczółki to prawdziwi ogrodnicy. Zasiali łąkę kwietną w pobliskim parku. Do tego wydarzenia zaprosiło nas lokalne stowarzyszenie „Zmieniaj Zakrzów”. Informacja o naszej współpracy została umieszczona na facebooku stowarzyszenia.

Dzień Ziemi

W ramach obchodów Dnia Ziemi, każda z grup założyła małą hodowlę. Pszczółki zasiały pietruszkę w mini szklarni. Teraz podlewamy, obserwujemy i z niecierpliwością czekamy, kiedy wzejdzie.

Prognoza pogody

Praca prezentera pogody nie jest łatwa. Informuje nie tylko o warunkach atmosferycznych, ale także o zagrożeniach pogodowych oraz wpływie pogody na nasze zdrowie i samopoczucie.  W swojej pracy posługuje się głosem, mimiką twarzy i gestem. W roli prezenterów pogody wystąpiły chętne dzieci z naszej grupy. Być może niegdyś będziemy mogli zobaczyć naszych „pogodynków” w jakiejś stacji telewizyjnej…

Wizyta w Kinie

Jedną z lektur szkolnych jest bardzo wartościowa książka pt. Mały Książę. Nasze dzieci poznały jej treść ukazaną w bardzo atrakcyjny sposób – malowanie piaskiem. Widowisko zrobiło wrażenie nie tylko na dzieciach, ale też kadrze naszego przedszkola.

„Coś z niczego”

Pszczółki występowały podczas imprezy organizowanej w Centrum Kulturalno – Bibliotecznym Fama. Zaśpiewały piosenki o tematyce ekologicznej oraz zagrały na samodzielnie zrobionych instrumentach.

Zabawy w detektywa

W tygodniu małych odkrywców nie mogło zabraknąć eksperymentów. Doświadczenia z balonem pozwoliły odkryć tajemnicę elektryczności statycznej oraz zasadę odrzutu zgodnie z którą porusza się rakieta. Okazało się, że w szklance odwróconej do góry dnem i zanurzonej w wodzie ukryło się niewidzialne powietrze. Magnetyczny połów pokazał, że przyciąganie magnetyczne jest tak potężne, że działa nawet pod wodą. Na parapecie w sali pojawiły się słoiczki z cieczą i znużoną w niej nitką. Kolejne doświadczenie, na którego efekty musimy poczekać to krystalizacja soli.

Zajęcia plastyczne

Warsztaty z rodzicami

Bardzo dziękujemy naszym kochanym Rodzicom za udział w warsztatach wiosenno – wielkanocnych. Kreatywni Rodzice pięknie współpracowali ze swoimi równie kreatywnymi dziećmi.

Laureatki

Miło nam poinformować, że nasza Lucynka zajęła zaszczytne II miejsce w konkursie plastycznym pt. „Hu! Hu! Ha! Nasza zima zła” organizowanym przez Przedszkole nr 73. Agusia została wyróżniona za udział w konkursie plastycznym pt. „Fantazyjne Drzewko” organizowanym przez Przedszkole nr 28. Gratulujemy.

Forum Muzyki

Pszczółki uczestniczyły w lekcji muzycznej pt. „Śpiewaj, słuchaj graj” organizowanej w Narodowym Forum Muzyki. Było wesoło, tanecznie, rytmicznie, elegancko i ciekawie.

Dzień Kolorowej Skarpetki i Świadomości Autyzmu

Przedszkole to nie tylko miejsce zabawy i nauki, ale przede wszystkim miejsce spotkań z ludźmi, czasem różnymi od nas. Uczymy się akceptacji, tolerancji, wrażliwości. Każdy jest ważny, każdy jest wyjątkowy. Światowy Dzień Zespołu Downa celebrowany w Pszczółkach docenili redaktorzy biuletynu Wrocław.pl.

Dzień Kobiet

W odległych Chinach

Zabawy plastyczne 

Zabawy plastyczne stały się stałym elementem naszej edukacji. Rozwijają motorykę oraz kształtują kreatywność i poczucie estetyki. Warto czasem troszkę się pobrudzić, aby stworzyć prawdziwe dzieło sztuki.

Zajęcia z wolontariuszką Silwią

Wolontariuszka Silwia przyjechała do nas z Wenecji. Doskonale potrafi porozumiewać się z dziećmi. Uczyła nas liczenia do 10 oraz nazw państw w języku włoskim. Jak widać nasze przedszkole jest miejscem spotkań wielu kultur i tradycji.

Uczymy się

Szkoła tuż, tuż. My nie zwalniamy tempa. Szlifujemy literki i cyferki. Pszczółki wiedzą czym różni się litera od głoski.

Przegląd recytatorski

Z okazji Międzynarodowego Dnia Języków zorganizowaliśmy w naszym przedszkolu Przegląd recytatorski wierszy polskich poetów. Gratulujemy dzieciom za udział w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Paleontolodzy

Nasze Pszczółki zamieniły się w małych paleontologów. Badały wykopaliska i kości dinozaurów. Świat prehistoryczny nie jest nam obcy.

Ekosystem

Kształtowanie właściwej postawy wobec przyrody powinno się kształtować już od najmłodszych lat. W tym celu Pszczółki brały udział w warsztatach prowadzonych przez Ekosystem.

Bezpieczny Internet

Wszyscy wiemy, że Internet stał się nieodłącznym elementem życia codziennego nie tylko dorosłych, ale i dzieci. Warto wiedzieć, jak mądrze z niego korzystać. Pani Justynka i pani Renia przeprowadziły bardzo ciekawe zajęcia, które pomogły dzieciom zrozumieć zasady rozsądnego korzystania z Internetu.

Sok

Pszczółki wiedzą co trzeba zrobić, aby być zdrowym i silnym. Wiedzą, że najwięcej witamin mają owoce i warzywa. Z myślą o pysznych witaminkach przygotowały sok owocowy. Degustacji nie było końca.

Bal karnawałowy

Cały rok czekaliśmy na ten jedyny dzień: bal w przedszkolu. Tego dnia gościły u nas niezwykłe postacie z filmów, kreskówek i życia codziennego. Tańce i zabawy zwieńczył pyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców.

W świecie Darów Froebla

Eksperymenty

Ferie minęły nam bardzo ciekawie. Pszczółki zamieniły się małych naukowców.

Kodowanie

Kodowanie towarzyszy naszej grupie niemal od początku jej powstania. W styczniu nasze dzieci znów miały okazję je potrenować.

Plac zabaw

Zima, śnieg a nasze Pszczółki nie boją się zimna, ale korzystają z uroków tej pięknej pory roku.

Sport

Zimowa Olimpiada nie jest już dla nas tajemnicą. W olimpijskim tygodniu poznaliśmy zimowe dyscypliny sportowe oraz naszych polskich olimpijczyków. Być może wśród nas jest przyszły medalista olimpijski.

W kinie

Ferie to przede wszystkim czas relaksu i odpoczynku. My odpoczywaliśmy siedząc „w kinie”. Film o Baltazarze Gąbka był zabawny a popcorn pyszny.

Wolontariuszka

W naszym przedszkolu od kilku miesięcy gości wolontariuszka Silvia. Pochodzi ona z Wenecji.  Przyczółkom opowiedziała o swoim pięknym mieści, tradycjach i ciekawostkach.

Zabawy dydaktyczne

My się nigdy nie nudzimy. Najlepiej przecież poznajemy świat przez zabawę, więc uczymy się bawiąc.

Ozdabiamy drzewka w Parku Jedności

Nasz grupa stała się sławna. Napisano o nas na stronie facebook stowarzyszenia „Zmieniaj Zakrzów”. Współpracując z lokalną organizacją ozdobiliśmy drzewko w Parku Jedności. Ozdoby wykonały nasze Pszczółki.

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia

Jako najstarsza grupa w przedszkolu, przygotowaliśmy Jasełka. Atmosferę świąteczną gwarantował wigilijny obiad i wspólne kolędowanie.

W oczekiwaniu na Mikołaja

Czas zbliża nas do spotkania z Mikołajem.  Choinka już stoi, pierniczki upieczone, piosenka na przywitanie naszego gościa gotowa. I jest, jest nasz Mikołaj. Dziękujemy z piękne prezenty i wspaniałą zabawę z Panią Mikołajową.

Spotkanie z alpakami

Po raz kolejny odwiedził nas Piórko i Billy. Dzieci miały okazję nie tylko głaskać przyjazne alpaki, ale także karmić je oraz dowiedzieć się wiele cennych informacji o ich codziennym życiu.

Zabawy z wiatrakiem matematycznym

Nasze przedszkole zaopatrzone jest w ciekawe pomoce dydaktyczne. Jedną z nich jest wiatrak matematyczny. Zabawa z nim kształtuje pojęcia matematyczne, umiejętność współpracy w grupie, pobudza wyobraźnię i wyzwala energię. Dzieci ruszają się, uczą i bawią.

Jarmark

Jak co roku Wrocław przygotował mnóstwo atrakcji dla mieszkańców naszego miasta w związku z organizacją Jarmarku Bożonarodzeniowego. Pszczółki skorzystały z nich podczas wycieczki na wrocławski Rynek. Dzieci ozdabiały pierniczki, słuchały ruchomych bajek. Największą atrakcją było Wesołe Miasteczko. Karuzela, śmiech i radość…

Dzień Pluszowego Misia

Zajęcia pokazowe z Panem Tabletem

W pracowni Pabla Picassa

Dzień Dyni

Pomarańczowy Dzień w przedszkolu to okazja do mądrej i rozwijającej zabawy! Jest to jedno z najbardziej wartościowych, wesołych, jak również̇ zdrowych świat.

Pilnie się uczymy

Zabawy matematyczne, językowe, plastyczne, ruchowe to tylko niewielki wycinek dnia naszych Pszczółek. Niebawem czeka nas szkoła, więc wszelkie zabawy dydaktyczne są u nas mile widziane. Segregujemy według koloru i kształtu, nazywamy figury geometryczne, przeliczamy i określamy czego mamy mniej lub więcej i o ile, piszemy, czytamy.

Czas swobodny

Pszczółki są bardzo pomysłowe i kreatywne. Chętnie korzystają z kącików w swojej sali. Dziewczynkom szczególnie przypadł do gustu kącik artystyczny i jego wyposażenie. Chłopcy preferują klocki i dinozaury. Największą jednak frajdą jest zabawa na śniegu.

Celebrujemy wartości

W naszej grupie przedszkolnej pamiętamy o wartościach związanych z rodziną, miłością, przyjaźnią, datami ważnymi dla naszego kraju. W listopadzie wraz z innymi przedszkolami i szkołami zaśpiewaliśmy o godz. 11.11 Mazurek Dąbrowskiego. Celebrowaliśmy Dzień Życzliwości, Dzień Praw Dziecka oraz Dzień Postaci z Bajek. Weszliśmy do świata bajek otwierając cztery magiczne kłódki, a tam czekały na nas bajkowe zagadki z którymi poradziliśmy sobie PERFEKCYJNIE.  Niektórzy z nas zrobili prace plastyczne przedstawiające ich ulubionego bohatera z bajki. Dla autorów prac były dyplomy i niespodzianki. BRAWA!!!!!!!!

Poznajemy liczbę i cyfrę 5

Zajęcia sportowe w Decathlon (Centrum Handlowe Korona)

Pszczółki gościły w sklepie sportowym Decathlon. Nie byliśmy tam na zakupach, ale na zajęciach prowadzonych w ramach projektu „Mali sportowcy”. Pani Ola i Pan Kuba oprowadzili nas po zakamarkach sklepu, o których istnieniu zwykły klient nie ma pojęcia. Z pasją, uśmiechem i mnóstwem cierpliwości przekazali nam wiedzę na temat sportu i funkcjonowania sklepu. Na koniec dzieci mogły wraz z prowadzącymi wykonać różne ćwiczenia gimnastyczne. Bardzo dziękujemy Pani Oli i Panu Kubie za miłe przyjęcie i wspaniale spędzony czas.

Zajęcia warsztatowe Elementarz Empatii i zajęcia pokazowe z judo

W naszym przedszkolu często goszczą osoby, które przekazują naszym dzieciom cenną wiedzę. Już dwukrotnie w październiku Pszczółki miały zajęcia dotyczące tolerancji i akceptacji siebie wzajemnie. Zabawy ruchowe podczas warsztatów sprawiły, że były one atrakcyjne dla dzieci i w ciekawy sposób dostarczały niezbędną wiedzę. Zajęcia ruchowe z judo pozwoliły bliżej przyjrzeć się tej formie sportu.

Zabawy z chustą animacyjną

Chusta animacyjna pobudza wyobraźnię, daje poczucie relaksu i odprężenia, uczy czekania na swoją kolej, zaprasza do współdziałania a nie współzawodnictwa. Pszczółki lubią zabawy z chustą animacyjną i często z tej formy aktywności korzystają.

Zajęcia kulinarne

Jesień to doskonały czas na przypomnienie wiadomości o owocach i warzywach. Najpierw zajęcia teoretyczne, rozmowy, zabawy dotyczące darów jesieni. Potem zajęcia praktyczne, czego efektem był pyszny, zdrowy mus owocowy z jabłek, gruszek i bananów.

Dzień Chłopaka 

Dzień chłopaka stał się w grupie Pszczółek doskonałą okazją do wspólnych zabaw i niespodzianek. Rodzice zorganizowali dla naszych chłopców wspaniałe prezenty, zaś nasze dziewczynki przygotowały dyplomy. Każdy chłopiec w naszej grupie tego dnia mógł poczuć się wyjątkowo.

Wycieczka do Wioski Pocahontas

Nie sposób opisać atrakcje, jakie spotkały nas w wiosce indiańskiej Pocahontas. Naszym przewodnikiem była Indianka imieniem Bosa Stopa. Pszczółki poddane były wielu próbom, które sprawdzały ich wszelkie umiejętności. Oczywiście poszło nam doskonale, czego dowodem były liczne pieczątki na rękach naszych dzieci.

Matematyczne zabawy

Szkoła już niebawem, musimy więc doskonalić nasze umiejętności matematyczne. Wykorzystujemy w tym celu znane dzieciom metody pracy, które nie tylko uczą, ale także bawią.

Zabawy z literką „o”

Rozpoczęła się nasza przygoda alfabetem. Przed nami nowe wyzwania, nowe zadania.

Akcja „Sprzątanie świata”

Jak co roku Pszczółki brały udział w akcji „Sprzątanie świata”.  Okazało się, że mieliśmy mnóstwo pracy. Napełniliśmy cztery worki odpadami. Zmęczeni, ale zadowoleni z siebie, wróciliśmy do przedszkola.

Wycieczka na Politechnikę Wrocławską

Dzięki uprzejmości mamy Anielki, odwiedziliśmy Politechnikę Wrocławską. Oglądaliśmy matematyczna wystawę a także uczestniczyliśmy w zajęciach dotyczących ludzi niewidomych. Mogliśmy oglądać świat oczami niedowidzących dzięki specjalnym okularom, poznaliśmy pismo braillea, nawet czytaliśmy napisy pisane tą metodą. Bardzo dziękujemy Pani Kamili za tak wspaniałe doświadczenia.

Piknik

Korzystając z ciepłych dni, pobawiliśmy się na słoneczku i wylegiwaliśmy się na kocach.

Dzień Kropki

Jak co roku Pszczółki celebrowały dzień kreatywności i talentów. Największą frajdę sprawiła nam zabawa na Magicznym Dywanie.

Pierwszy Dzień Jesieni

Przyszła do nas Pani Jesień a wraz z nią mnóstwo pomysłów na zabawy. W najbliższym czasie naszymi liczmanami będą kasztany, żołędzie, jarzębina – dary jesieni.

Pierwszy tydzień w przedszkolu

Kilka dni temu pożegnaliśmy kolegów, którzy zostali pierwszoklasistami. Teraz do naszej grupy dołączyły nowe osoby. Pojawiły się nowe szanse na przyjaźnie, znajomości, towarzyszy zabaw. Poznajemy się, wspólnie zaczynamy kroczyć przez świat.

2022/2023

Wycieczka do Ekologicznej Zagrody

Zabawa, zabawa, zabawa oczywiście połączona ze zdobywaniem wiedzy o lesie i jego domownikach oraz mieszkańcach wiejskiej zagrody.

Dzień Pszczoły

Nasze święto celebrowaliśmy w żółtych barwach. Poznaliśmy ciekawostki o pszczołach. Wiemy jak bardzo są ważne w utrzymania życia na naszej planecie.

Kolejna wizyta w Bibliotece Pedagogicznej

Jesteśmy stałymi bywalcami Dolnośląskiej Biblioteki Pedagogicznej we Wrocławiu. Tym razem utrwaliliśmy sobie owoce krajowe i egzotyczne. Poznaliśmy trudne warunki życia w Afryce.

Przyjemna matematyka

Co zrobić́, kiedy nie mamy karty płatniczej? Trzeba liczyć́, rozmieniać́ i płacić́ za zakupy pieniążkami.

Podróże po Polsce i Europie

W maju podróżowaliśmy po Polsce. Wędrując wzdłuż̇ Wisły zajrzeliśmy do Krakowa, Warszawy, Torunia i Gdańska. Z tej wyprawy powstały piękne albumy, które przedstawiają̨charakterystyczne miejsca każdego z miast. Następnie wyruszyliśmy na podbój Europy. Podzieliliśmy się̨ na zespoły, a każdy z nich miał za zadanie zbudować́ z klocków słynne budowle europejskich miast. Tak powstał na naszym dywanie powstał Partenon na ateńskim akropolu, Rzymskie Koloseum, Berlińska Brama Brandenburska i Praski Most Karola. Zdobytą podczas podroży wiedzę sprawdziliśmy rozwiązując krzyżówkę̨. Egzamin zdany na 6.

Witaj szkoło!

Już za kilka miesięcy część naszych Pszczółek będzie uczniami szkoły podstawowej. Na zaproszenie klasy pierwszej odwiedziliśmy Szkołę Podstawową nr 44. Pierwszaki przygotowały dla nas wiosenne przedstawienie, zabawy plastyczne oraz oprowadziły nas po szkole. Serdecznie dziękujemy wychowawczyni klasy pierwszej Pani Kasi oraz jej uczniom.

Wizyta Pani Policjantki

Niecodzienne zajęcia w grupie Pszczółek. Co robią policjanci, kiedy i jak wezwać ich na pomoc oraz jak prawidłowo, bezpiecznie zachować się na drodze i w czasie zabawy? To treści, które poznały przedszkolaki. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Takie spotkania są zawsze doskonałą okazją aby dzieci  poznały  zawód  i  pracę  policjanta oraz dowiedziały się o tym, jak ważna jest policyjna służba i bezpieczeństwo. Pszczółki wykazały się ogromną wiedzą na temat bezpieczeństwa i odpowiadały na pytania Pani sierżant, na 6+.

Kamizelki od firmy Collins Aerospace

Dzięki kreatywności naszej Pani Dorotki Pszczółki nawiązały współpracę z firmą Collins Aerospace. Przedstawiciele tej firmy nie tylko nas odwiedzili, ale także przekazali nam kamizelki odblaskowe, artykuły papiernicze oraz samoloty do zabawy na powietrzu. Bardzo dziękujemy za wszystkie prezenty.  Mamy nadzieję, że to nie koniec naszej współpracy.

„Z kulturą na Ty” – Ukraina jaka Ona, projekt międzykulturowy realizowany przez To The Future.

Dzieci z grupy Pszczółek i Słoneczek uczestniczyły w ciekawych zajęciach, które przybliżyły im nieco kraj naszych sąsiadów – Ukrainę. Poznały symbole narodowe Ukrainy, tradycyjny strój kobiecy i męski, dania kuchni ukraińskiej oraz piosenki i zabawy ukraińskie.

Kubusiowi Przyjaciele Natury

To był dla Pszczółek pracowity tydzień. Realizowaliśmy zadania projektu „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Odwiedziliśmy PSZOK czyli PUNKT SELEKTYWNEGO ZBIERANIA ODPADÓW KOMUNALNYCH.  Dzięki tej wizycie dzieci  wiedzą co  można  zrobić  z problemowymi odpadami i jaki jest ich dalszy los, a chodzi o odpady wielkogabarytowe, elektroodpady, odpady remontowe i budowlane, opony, smary i oleje. Przypomniały sobie również jak prawidłowo segregować śmieci. Z okazji Dnia Ziemi Pszczółki posadziły kwitki, które będą zdobić nasze przedszkole.

Wizyta w Dolnośląskiej Bibliotece Pedagogicznej

Wizyta w największej wrocławskiej bibliotece przypominała nam wizytę w labiryncie. Na szczęście oprowadzała nas bardzo miła Pani, która nie pozwoliła nam zgubić się. W zasobach biblioteki jest książka z 1816 r., którą mogły zobaczyć nasze dzieci. Zwiedziliśmy czytelnię, magazyn zbiorów, salę konferencyjną. Wiemy jak należy zachowywać się w bibliotece i czytelni. 

Eksperymenty i doświadczenia

Doświadczenia i eksperymenty są częstym elementem naszych aktywności. Nie zawsze jednak wszystko fotografujemy. Tym razem skusiliśmy się na kilka zdjęć. Sprawdzaliśmy, jak wędruje woda po chusteczce. Eksperyment był bardzo widowiskowy.

Z kulturą za pan brat

Często bywamy w Dolnoślaskim Centrum Kultury. Tym razem jednak odwiedziliśmy Centrum Biblioteczno – Kulturalne Fama

Przygotowania do Wielkanocy

Pszczółki bardzo dbają o zachowanie polskich tradycji. Święta Wielkanocne są doskonałą okazją do pielęgnowania pięknych zwyczajów.

Każdy dzień to nowe wyzwanie

Każdy tydzień to nowy krąg tematyczny. Realizujemy go poprzez gry i zabawy, zajęcia artystyczne, muzyczne, ruchowe, przyrodnicze, matematyczne, polonistyczne.  Każdy dzień w przedszkolu to duża dawka wiedzy i umiejętności dla dzieci.

Wycieczka do Urzędu Miasta

Pszczółki odwiedziły Prezydenta Wrocławia Pana Jacka Sutryka. Spotkanie przebiegało w miłej i życzliwej atmosferze. Pan Prezydent porozmawiał z dziećmi o wiośnie, rodzinie oraz o Wrocławiu. Pszczółki wykazały się wiedzą na temat naszego miasta. Nazwały zabytki Wrocławia, znały elementy herbu. Specjalnie dla Pana Prezydenta zaśpiewały piosenkę z okazji pierwszego dnia wiosny oraz przygotowały prezent. Pan Prezydent z wielkim zainteresowaniem oglądał album o Wrocławiu wykonany przez dzieci. Kotek Wrocek z pewnością będzie także zadowolony ze swojego upominku od dzieci.

Pan Gitara

Zajęcia z Panem Gitarą zawsze dają dzieciom mnóstwo radości. Śpiewamy, tańczymy, gramy na bum bum rurkach. Rytmika, gimnastyka i taniec przy dźwiękach gitary Pana Rafała to doskonały sposób na rozruszanie najbardziej opornej Pszczółki.

Wycieczka do Hydropolis

Pszczółki odwiedziły unikatowe centrum wiedzy o wodzie Hydropolis. Po obiekcie oprowadził nas przewodnik. Magiczny głos Krystyny Czubówny zabrała nas w najodleglejsze zakamarki kosmosu. Dowiedzieliśmy się o legendarnej podróży do najgłębszego miejsca na Ziemi, nabieraliśmy sił przy ścianie pokrytej mchem, poznaliśmy funkcje wody w organizmie człowieka.

2021/2022

Dzień Kobiet

Chłopcy pamiętali o dziewczynkach w dniu ich święta. Radosna atmosfera panowała od samego rana. Chłopcy jako dżentelmeni złożyli dziewczynkom życzenia, wręczyli kwiaty i lizaki.

Język angielski z Panią Justynką

Pszczółki uczą się języka angielskiego poprzez zabawę w naszej sali oraz korzystając ze świeżego powietrza. Ruch to zdrowie, a Pani Justynka doskonale o tym wie.

Na tropie zdrowego odżywiania –  Ogólnopolski Projekt Edukacyjny

Dzieci z grupy IV otrzymały list z prośbą̨ o pomoc od Profesora Animka czuwającego nad bezpieczeństwem świata, którego zaniepokoiły zauważalne braki witamin i innych składników odżywczych w Światowym Skarbcu Składników Odżywczych. Mali Agenci chętnie wzięli udział w misji i wyruszyły na ich poszukiwanie. Pracowały w zespołach zabawowo zadaniowych zgodnie z nurtem pedagogiki froeblowskiej. W kąciku gospodarczym przygotowywano pyszne i zdrowe dania – nutella z awokado, sałatka owocowa, koktajl mandarynkowy i dżem morelowy; w kąciku darów – powstały prace o tematyce owocowo – warzywnej; w kąciku badawczym królowała owocowa matematyka a do kącika twórczego zawitała wiosna

Świat Niebieskich Motyli

💙💙🦋🦋🦋💙💙

Zostaliśmy nominowani przez panie i dzieci z grupy Pszczółki z Przedszkola Miejskiego nr 12 w Zamościu do #challengeNiebieskieMotyle2023, którego głównym celem akcji jest POSZERZANIE ŚWIADOMOŚCI NA TEMAT AUTYZMU I PRZEKAZANIE ISKIERKI PRZYJAŹNI OSOBOM Z AUTYZMEM I ICH RODZINOM. Hasło, które będzie nam towarzyszyć w #challengeNiebieskieMotyle2023 brzmi: ŚWIAT NIEBIESKICH MOTYLI 🦋

Z radością podjęliśmy to wyzwanie 💙

Do dalszego wykonania zadania zapraszamy:

Dzieci oraz Panie z Grupy Motylki z Przedszkola nr 17 we Wrocławiu,

Dzieci oraz Panie z Grupy Motylki ze Szkoły Podstawowej im. Księdza Jana Twardowskiego w Siedlcu,

Dzieci i Panie z Grupy „Kreciki” z Przedszkola nr 56 we Wrocławiu.

🦋🦋🦋

Jak przekazać taką iskierkę? To bardzo proste. Wystarczy:

  1. Ubrać się na niebiesko i wykonać pracę plastyczną lub dowolną aktywność artystyczną według własnej inwencji twórczej. Barwą przewodnią jest kolor niebieski. Ważne, aby na zdjęciu lub filmie ujęte było hasło tegorocznej edycji: ŚWIAT NIEBIESKICH MOTYLI! (nagrane lub napisane).
  2. Skopiować CAŁY #challengeNiebieskieMotyle2023 wstawić zdjęcie lub film na Facebook i nominować kolejne 3 osoby (może to być również grupa klasowa lub instytucja) i powiadomić ich o tym.
  3. Na wykonanie zadania każdy nominowany otrzymuje 48 godzin. P.S. Każdy kto nie został nominowany, a chciałby wziąć udział w naszym Challenge może przyłączyć się do niego samodzielnie z zachowaniem w/ w procedur. Dopisuje wtedy, że został nominowany przez Ośrodek Szkolno- Wychowawczy im. Jana Pawła II w Jarosławiu

UWAGI TECHNICZNE: 

1.Aby przekaz w Waszym poście mógł dotrzeć do jak największej liczby osób, ustawienia prywatności należy dać na PUBLICZNE (w przeciwnym razie będzie on widoczny tylko dla bardzo wąskiej grupy osób z grona Waszych znajomych, nie będzie widoczny dla nas Organizatorów i nie będziemy mogli go udostępniać i komentować).

2.Przy kopiowaniu tekstu proszę zwrócić uwagę, aby przed Ośrodek Szkolno- Wychowawczy im. Jana Pawła II w Jarosławiu postawić znak @ (nazwa ma się podświetlić na niebiesko). Dzięki temu będziecie Państwo dla nas widoczne.

Programowanie

Kolejne zajęcia z programowania za nami. Tym razem dzieci z grupy „Pszczółki” odbyły podróż na koła podbiegunowe, żeby sprawdzić jakie zwierzęta zamieszkują te mroźne krainy. Dzięki współpracy dzieci świetnie poradziły sobie z ułożeniem algorytmów, według których poruszały się po planszy, aby dotrzeć do wskazanych miejsc. 

Froeblowski tydzień pszczółek

Zajęcia prowadzone w nurcie pedagogiki freblowskiej dotyczyły tematu „W świecie figurgeometrycznych”. Dzieci uwielbiają pracę w grupach – co do tego nie ma wątpliwości. Wynika to przede wszystkim ze swobody jaką mają w trakcie podejmowanych aktywności. Przedszkolaki mogą samodzielnie bawić się – pracować. Mają ogromną satysfakcję z działań, które podejmują. Tak też było u nas dzieci pracowały w zespołach zabawowo – zadaniowych, co dziennie w innym kąciku tematycznym: twórczym, badawczym, gospodarczy i darów. Aktywności w kącikach to dla dzieci świetna zabawa. Fotorelacja poniżej.

Zabawy plastyczne

Nasze rączki powinny być przygotowane do pisania. W tym celu ćwiczymy je poprzez wycinanie, przyklejanie, manipulowanie papierem i innym materiałem plastycznym. Wykonane prace zdobią nasza szatnię.

Kolejne wycieczka do Parku Pawłowickiego

Widzieliśmy park jesienią, gdy przyroda obfitowała w kolory. Teraz podczas zimowej wycieczki do parku, rozmawialiśmy o zmianach w przyrodzie, które nastąpiły. Kolejna nasza wizyta w Pawłowickim Parku będzie wiosną, a to już niebawem.

Zabawy matematyczne

Nauka to także zabawa.  Segregujemy, układamy domino, kodujemy, przeliczamy. Tylko nie wszystko uwieczniamy na fotografiach.

Zimowe warsztaty plastyczne

Każda pora roku niesie ze sobą nowe aktywności plastyczne. Tego dnia dzieci mogły wykonywać prace plastyczne nie tylko w swojej grupie.  Współpracowaliśmy z Mrówkami i Słoneczkami.

Dzień Babci i Dziadka

Z okazji Dnia Babci i Dziadka Pszczółki przygotowały dla swoich gości krótki występ artystyczny i poczęstunek. Zdrowe ciasteczka upiekły samodzielnie. Bardzo dziękujemy rodzicom za pomoc w organizacji tego wyjątkowego dnia.

Zabawy plastyczne

Zabawy plastyczne rozwijają wyobraźnię, twórczą aktywność, ekspresję plastyczną, umiejętność operowania różnorodnym materiałem i różnymi narzędziami. Budzą poczucie odpowiedzialności i satysfakcji z wykonanej pracy. Dwa razy w miesiącu pracujemy metodą Doroty Dziamskiej.

Bal karnawałowy

Jak co roku, dzieci przebrane za ulubionych bohaterów uczestniczą w balu karnawałowym.  Po imprezie tanecznej czekał na naszych milusińskich słodki poczęstunek.

Dolnośląskie Centrum Filmowe

Pszczółki są stałymi bywalcami DCFu. Tym razem tematem warsztatów była nuda. Jak się okazało, może ona być bardzo twórcza i przyczynić się do powstania niezwykłych pomysłów na zabawę.

Jasełka

Grupa Sówki zrobiła nam miłą niespodziankę, zapraszając nas na przedstawienie jasełkowe. Choć święta już minęły, piosenki i wierszyki słuchaliśmy z uśmiechem na ustach.

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia

Grudzień był miesiącem bardzo intensywnym u Pszczółek. Przed wizytą Mikołaja dzieci upiekły pierniczki, które były prezentem dla rodziców i przygotowały kartki świąteczne z życzeniami. Odwiedziła nas także mama Kai w celu zrealizowania warsztatów ekologicznych.

Trochę matematyki

Pszczółki utrwalają znaki większości, mniejszości i równości w praktyce. Całkiem dobrze im idzie. Bystrzaki.

Zabawy ruchowe

Celność i równowaga to tylko niektóre umiejętności, które ćwiczymy podczas zabawy. Korzystamy przy tym z naszych sportowych zasobów przedszkolnych.

Warsztaty na Stadionie Tarczyński

Korzystając z dogodnego połączenia komunikacją miejską, pojechaliśmy na Stadion Tarczyński. Braliśmy udział w warsztatach zdobienia bombek choinkowych. Dzieci wykonały po dwie bombki. Wykorzystywały do pracy, farby, klej, brokat. Poznały proces powstawania bombek choinkowych. Bardzo dziękujemy rodzicom za pomoc w transporcie wykonanych przez dzieci ozdób choinkowych.

Forum Muzyki i Dolnośląskie Centrum Filmowe

Ostatnio trochę podróżowaliśmy. W Narodowym Forum Muzyki braliśmy udział w lekcji muzycznej pt. „Śpiewaj, słuchaj, graj”. Dolnośląskie Centrum Filmowe zaoferowało nam warsztaty przygotowujące do Świąt Bożego Narodzenia. 

Dzień Pluszowego Misia

W dniu Pluszowego Misia Pszczółki urządziły przyjęcie dla swoich przytulanek. Poczęstunek zorganizowany przez rodziców był niespodzianką nie tylko dla misiów, ale i dla dzieci. Do tego wesoła muzyka i kodowanie na dywanie sprawiły, że dzień był całkiem udany.

Tydzień o Ziemi

Należy dbać o nasza planetę. To oczywiste. Pszczółki otrzymały w tym temacie cenne wskazówki. Prowadziły doświadczenia z wodą i powietrzem. Wspólnie wykonały plakat promujący zdrową planetę.

Matematyka

Powoli przygotowujemy się do nauki w szkole. Ostatnio Pszczółki utrwaliły sobie znak większości, mniejszości i równości.

Dzień Dyni

Ostatnio w naszej grupie królował kolor pomarańczowy.  To za sprawą Dnia Dyni. Pszczółki wiedza już, że to bardzo wartościowa roślina, pochodząca z Ameryki Południowej. Zadania i dyniowe zagadki przypadły dzieciom do gustu.

Przeplatanki

Przeplatamy sznurówki, zapinamy guziki, zasuwamy zamki. Usprawniamy w ten sposób mięśnie dłoni, usprawniamy umiejętności motoryczne i przygotowujemy się do pisania.

Pamiętamy

Nasze przedszkole brało udział w akcji „Szkoła pamięta”. Pszczółki chcąc upamiętnić postać wielkiego Polaka odwiedziły pobliską kapliczkę z portretem papieża Jana Pawła II. Dzieci zapaliły znicza i posłuchały kilka słów o małym Karolu i dorosłym papieżu.

Dzień Otwarty dla dzieci i rodziców

W Dniu Otwartym dzieciom towarzyszyli rodzice. Grupa Pszczółki przygotowała trzy prace plastyczne dla swoich gości: liść wykonany techniką kolażu, jeż wykonany techniką mieszaną oraz drzewo wykonane stemplami z korków.

Wycieczka do Parku Pawłowickiego

Park jesienią jest wyjątkowo piękny. Pogoda dopisywała, więc zaraz po warsztatach z rodzicami pojechaliśmy komunikacją miejską do Parku Pawłowickiego. Liście szeleściły nam pod stopami, po drzewach przemykały wiewiórki. Naszą uwagę przykuł pomnik przyrody – drzewo imieniem Bartek. Alpaka i kozy chętnie podchodziły do naszych Pszczółek. Kolejne wycieczki do parku planujemy zimą, wiosną i latem.

Wizyta w Famie

Pszczółki są z kulturą za pan brat. Gościły w Centrum Kulturalno – Bibliotecznym Fama na wystawie konkursowej pt. Co słonko widziało, organizowanej przez Przedszkole nr 124. Wśród laureatów konkursu znalazła się jedna z naszych Pszczółek. Olu gratulujemy zajęcie  II miejsca.

Teatrzyk w przedszkolu

W naszym przedszkolu gościł tetr z przedstawieniem o smoku wawelskim. Spektakl był bardzo ciekawy, gdyż scenografię tworzyło jedno pudełko. W miarę potrzeb zamieniało się w zamek królewski, pieczarę smoka czy las.

Sprzątanie świata

Pszczółki brały udział w akcji sprzątania świata. Wraz z innymi grupami uporządkowały okolice naszego przedszkola. Ich praca była bardzo owocna. Zebrały dużą ilość śmieci, które następnie posegregowały.

Dzień Pieczonego Ziemniaka

Święto Pieczonego Ziemniaka Pszczółki spędziły w Zielonej Dolinie w Krzeptowie. Miały okazję zbierać ziemniaki i kosztować je pieczone z ogniska. Królową Kartofla została Kaja. Wykazała się zwinnością i sprytem. Pogoda nam dopisywała, więc zabawy na wielkim podwórku nie miały końca.

Dzień chłopaka

Nasze dziewczynki pamiętały o święcie naszych chłopców. Przygotowały dla nich prezenty oraz laurki, które same podpisały. Chłopcy obdarowali dziewczynki uśmiechem i uściskami.

Nasze zabawy

Wolny czas pszczółki spędzają bardzo kreatywnie. Rozwijają swoje matematyczne zmysły tworząc budowle płaskie i przestrzenne.

Dogoterapia

Nasze przedszkole odwiedziły dwa piękne psy. Ich opiekunka, pani Basia wytłumaczyła nam, jak powinna wyglądać opieka nad zwierzętami, jakie są potrzeby naszych pupili. Psy są nie tylko przyjaciółmi człowieka, ale także często ich pomocnikami w codziennym życiu.

Zabawy z Panem Filipem

Gdy dzieci tylko zobaczą Pana Filipa, od razu się uśmiechają. Tym razem tańczyły, śpiewały, rysowały i robiły własne odznaki. Mogły wykazać się kreatywnością oraz umiejętnością współpracy z grupą Sówek i Motylków.

Dzień Kropki

Dziś kropeczki zabawić się chciały,

z planszy swej pouciekały.

Teraz żadna nie pamięta tego,

gdzie ma szukać miejsca swego.

Pszczółki kropkom pomóc chciały.

Zatem kropki przeliczały

i kolorem układały.

Mali paleontolodzy

Wielkie gady, chyba wiecie?  

Królowały na tym świecie.

Ostre zęby i pazury, 

Pochodziły z kredy, z jury…

Wycieczka do Teatru na Ostrowie

Pszczółki pojechały autobusem na Ostrów Tumski. Celem naszego wyjazdu był spektakl pt. „Legendy Wrocławskie”. Korzystając z pięknej pogody, spacerowaliśmy i poszukiwaliśmy Kluskowej Bramy.

EkoSystemem

Mądre pszczółki w kolorowych koszach śmieci segregują,

O przyrodę dbają, kolorów pilnują.

Pierwszy kosz jest zielony

Czystym szkiełkiem wypełniony.

W żółtym koszu jest bez liku

Niepotrzebnych już plastików.

Papierowe wszystkie śmieci

Do kosza niebeskiego wrzucają dzieci.

2021/2022

ŚWIĘTA TUŻ, TUŻ

Pszczółki rozpoczęły przygotowania do świąt. Ubrały choinkę w sali, na której zawisł własnoręcznie wykonały łańcuch z pasków papieru, a wokół zapachniało pierniczkami.

DZIEŃ PIŻAMY – „Śpieszmy się czynić dobro”

Pszczółki wzięły udział w akcji organizowanej przez Fundację „Gdy Liczy się Czas”, aby wesprzeć dzieci leżące na oddziałach onkologicznych.

Dzień Piżamy, to przede wszystkim dzień zwrócenie uwagi na zdrowie i empatię.

KOCHANY PANIE MIKOŁAJU MY TAK CZEKAMY KAŻDEJ ZIMY

PSZCZÓŁKOWE WIEŚCI

W polskim kalendarzu istnieje wiele kart, które zdecydowanie warto odkurzyć, chociażby po to, aby pokazać naszym dzieciom zwyczaje kultywowane przez ich dziadków i pradziadków. Jednym z takich świąt są andrzejki. Pszczółki wiedzą, że „Święty Andrzej Ci ukaże, co Ci los przyniesie w darze.”

Po zabawie przyszedł czas na naukę. Pszczółki zgłębiały wiedzę na temat umiejętnego wydawania pieniędzy i oszczędzania – opanowały „Finansowy elementarz”. Dzięki mamie Lucynki poznały zawód architekta. Bardzo dziękujemy za wizytę i ciekawą opowieść o tym zawodzie.

Pszczółki odbyły kolejną PODRÓŻ KULINARNĄ tym razem przygotowały fiński deser MARJARAHKA. Oczywiście „palce lizać”.

Nie mogło zabraknąć zimowego szaleństwa.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada nasza sala zamieniła się w LECZNICĘ PLUSZOWEGO MISIA. W poczekalni oprócz misiów pojawiły się również inne pluszaki.  Każdemu pacjentowi, który przyszedł tego dnia do naszej grupy została udzielona pomoc medyczna. Misie i inne pluszaki otrzymały naklejkę dzielnego pacjenta i wraz z opiekunami zdrowe wróciły do domu.

KOLEJNE WARSZTATY W STAREJ PIEKARNI

Tym razem były to warsztaty kulinarne. Upiekliśmy pyszne bułeczki i rogaliki.

DOGOTERAPIA

16 listopada naszą grupę odwiedziła suczka o imieniu Megi, która na co dzień pomaga ludziom. Megi jest psem terapeutycznym.

PODRÓŻE KULINARNE PSZCZÓŁEK

Mamy już na swoim koncie potrawę z Chorwacji i nie mogło zabraknąć Polskiego ciasta z jabłkami, a wszystko palce lizać.

CO SŁYCHAĆ U PSZCZÓŁEK?

U Pszczółek jak w ulu cały czas coś się dzieje: gwar, zabawa i nauka. Pszczółki obchodziły Dzień Dyni. Były zabawy zręcznościowe, matematyczne – przeliczanie dyń, układanie od największej do najmniejszej, segregowanie według koloru i wiele innych atrakcji z DYNIĄ w roli głównej. Odwiedziła nas mama Agnieszki, żeby poczytać nam książki. Bardzo dziękujemy z ciekawą i pouczająca lekturę. Drzwi otwarte JESIEŃ – Pszczółki uczestniczyły w warsztatach plastycznych o tematyce jesiennej.

Wycieczka Pszczółek do Starej Piekarni na warsztaty ceramiczne. Z gliny stworzyliśmy jeżyki. Na końcowy efekt naszej pracy musimy poczekać, ponieważ muszą one wyschnąć i zostać wypalone w piecu, w bardzo wysokiej temperaturze. Było wspaniale.

Z życia Pszczół

Pszczółki nigdy się nie nudzą.

Dzień chłopaka

Celem naszej pierwszej wycieczki było Kolejkowo

Spacer Pszczółek do dyniowego królestwa

Dzień Kropki

Dziś kropeczki zaszalały i do Pszczółek przywędrowały. Zatem kropki przeliczamy i kolorem układamy.